Párové orgány ŽLUČNÍK/JÁTRA

03.03.2025

ORGÁNOVÉ HODINY ROČNÍ - měsíce BŘEZEN a DUBEN 

ŽLUČNÍK - JÁTRA

OČISTA ŽLUČNÍKU A JATER

Pojďme pro ně něco udělat, alespoň malou jednoduchou očistu

10ti denní kůra – ráno na lačno – žvýkat olej 20 minut a vyplivnout, pak frťana olivového oleje smíchaného s frťanem citronové šťávy. Na noc ostropestřecový  čaj.

Na svačinu – 10 stonků pampelišek do kysané smetany  

Klasická medicína odstřeluje problémy těžkotonážními chemickými střelami. Potlačuje příznaky ale nehledá původní problém a tak se člověk dostává do začarovaného kruhu, kde se mu nabalují různé problémy, různé léky na všechno možné až už se v tom nikdo nevyzná. Orientální medicína naopak hledá původní příčinu problému a často léčí sousední orgán a ne vždy ten nemocný. Zná vztahy jednotlivých orgánů. Léčení jednoho orgánu se neobejde bez toho, že bychom nezpůsobili změny v orgánu druhém. Často je lepší jít na věc oklikou, než přímo útokem. S orgány je třeba nakládat jako s celkem a nikoli jeden orgán léčit a druhý ničit.


Orgány tvoří dvojice – tzv. párové orgány – kde jeden je hlavní – plný a druhý vedlejší – dutý. 

Vedlejší – dutý orgán - hlídá ten hlavní, a také snadněji onemocní – např. žlučník – játra. Orgány tvoří dvojice, které následují vždy po sobě. Každý orgán prochází svou dobou maximální činnosti, kdy se nejvíce projevují problémy...na druhou stranu právě v této době podaný lék má nejlepší účinky. Budíme-li se např. kolem půlnoci, náš žlučník nás upozorňuje, že s ním není všechno v pořádku


DVOJICE ORGÁNŮ

Srdce je spojeno s tenkým střevem, žaludek je spojen se slinivkou a slezinou, tlusté střevo s plícemi, ledviny s močovým měchýřem.

A stejně tak, jak prochází orgány svými hodinovými intervaly, tak také jednotlivé měsíce v roce jsou ve znamení slabosti jednotlivých orgánů. 

Pokud pro ně v této době něco uděláme – očistu, posílení – budou nám po celý rok dobře sloužit


POJĎME ALE K AKTUÁLNÍM MĚSÍCŮM a párovým orgánům -žlučník - játra

BŘEZEN – ve slabosti u všech lidí bude žlučník

DUBEN – ve slabosti budou játra

BŘEZEN – ŽLUČNÍK – 23.00 – 1.00 hod. Párové orgány – žlučník - játra- emoce – hněv, vztek ( žlučovitý člověk), živel – dřevo, orgán – oči.

POTÍŽE - říhání, tlak za hrudní kostí, bolest na pravé straně pod hrudníkem až po pravou lopatku, návaly hněvu, tlak a nevolnost po jídle, tenisový loket, problémy s kyčlemi, problémy s očima- světloplachost ( pomáhá doplnit vit A..) , záněty spojivek, další problémy s očima – řezání, nedostatek slz, nebo naopak slzení atd...potlačená zlost a hněv působí na činnost žlučníku...

Do okruhu dvojice žlučník – játra patří – zuby-špičáky, žlučovody, oči, čelistní dutiny, lymfa, patrová mandle, svaly, koleno uvnitř, hrudní obratle 8.9.10.

NEMOCI – okruhu žlučník – játra – tenisový loket, pravá kyčel, svalové nemoci, chrapot, oční nemoci, bolest za očima, skleróza, potíže se spánkem v čase jejich činnosti, zlé sny s vraždami a utrpením, někdo nás honí, prožíváme pohromy, ekzém v ohbí kloubů.

ŽLUČNÍK – JÁTRA – zatěžuje – alkohol, chemické léky, vejce, sýry, tučné výrobky. Léčí – kysaná zelenina, výhonky a klíčky, hořčiny.


Léčba – vhodné doplňky – lecitin, ostropestřec, vlaštovičníková tinktura D3 – 3x denně 15 kapek. Dále pampelišky, šťáva z čerstvých kopřiv, čekanka.

Bylinky – zeměžluč, pelyněk, smil, měsíček, světlík, třezalka, řebříček a celík zlatobýl 

DUBEN – JÁTRA - 1.00 - 3.00 hod. Játra se podílí na krve tvorbě, likvidují jedy v těle, jsou naší chemickou továrnou. Játra milují kyselou chuť – kvašením vzniká v potravě mnoho pro játra potřebných enzymů. 

Přetížená játra – špatný spánek mezi 1 a 3 hodinou ranní. Na jaře se objevují bolest hlavy – hluboká bolest za očima, migrény, deprese. Člověk s přetíženými játry je podrážděný, agresivní, vidí příčinu problémů u druhých, nikdy ne u sebe, bývá vztahovačný.

Problémy spojené s játry – bolestivé kyčle – kyčelní kloub je reflexní zónou žlučníku a jater.

LÉČBA JATER – stejně jako u žlučníku Léčba – vhodné doplňky – lecitin, ostropestřec, vlaštovičníková tinktura D3 – 3x denně 15 kapek. Dále pampelišky, šťáva z čerstvých kopřiv, čekanka.

Bylinky – zeměžluč, pelyněk, smil, měsíček, světlík, třezalka, řebříček a celík zlatobýl+ kroupy – 1 kg snězených za měsíc, odstraní problémy + vlaštovičníková tinktura D3Reflexní plošky – ucho, chodidlo, dlaň, střed obočí

PRST – prostředníček – masáží lze podpořit k činnosti, také ovládat vztek

MINERÁL – hematit – regeneruje játra v březnu a dubnu je vhodné nosit na těle ve formě náhrdelníku, náušnic, náramku či prstýnku - hematit, který dokáže "vytáhnout" špatné energie z okolí žlučníku a jater. Proto je potřeba je často čistit pod tekoucí vodou a nabíjet na měsíčním svitu – ideálně při úplňku. 


BODY ŽLUČNÍKU A JATER NA UCHU – v těchto měsících je dobré aktivovat činnost žlučníku a jater přes body na uchu. Kulička umístěna na aku – bodu aktivuje "vnitřního doktora" a pomáhá s regenerací těchto dvou orgánů. AURIKULOTERAPIE – akupunktura ucha bez jehel


OČISTA ŽLUČNÍKU A JATER 10ti denní kůra – ráno na lačno – žvýkat olej 20 minut a vyplivnout, pak frťana olivového oleje smíchaného s frťanem citronové šťávy. Na noc ostropestřecový čaj. Svačina – 10 stonků pampelišek do kysané smetany


LIKVIDACE KAMENŮ ŽLUČNÍKU –návod podle léčitelů -  rychlý bezbolestný způsob. ½ l panenského olivového oleje mírně zahřejeme a vypijeme před spaním. Ten den jíst málo nebo vůbec. Druhý den pak stačí počítat vyšlé kamínky. Vznik žlučových kamínků má vztah k přebytku živočišné bílkoviny ve stravě. Kamínky signalizují nadbytek cholesterolu v jídle

PODPORA ŽLUČNÍKU – KŘENOVÉ VÍNO

Litrovou lahev naplnit do 1/5 jemně nastrouhaným křenem a dolít kvalitním červeným vínem. 6 dní louhovat. Užívat 3 x 1 polévkovou lžíci po jídle. 



"Každý může být zdráv, kdo není, může si za to sám." - neznámý autor
Navykli jsme si o chorobách mluvit takto " chytil jsem chřipku, dostal jsem angínu, udělal se mi ekzém..." správně ale je " způsobil jsem si, přivodil jsem si, zavinil jsem si.."


 ZAJÍMAVOSTROZLIŠENÍ BOLESTÍ HLAVY PODLE ASIATŮ 

ti věřili, že příčinou bolesti hlavy je vzdálený orgán


  • .Bolest po stranách hlavy, která sestupuje po krku až k trapézovému svalu, jako když Vás bolí vlasy ( povrchová bolest ) - to je bolest žlučníková

  • Hluboká bolest uvnitř hlavy, při které bolí za očima – jaterní

  • bolest v čele jdoucí přes vrcholek hlavy ke krční páteři – ledvinová bolest 
  • bolest s maximem ve spáncích + pocit na zvracení – žaludeční